Mieszkania zadłużone skupujemy zdejmując obciążenie przy transakcji umowy przedwstępnej.
Możemy także zrobić to w trakcie podpisywania właściwego aktu notarialnego jeśli wierzyciel poinformował o dokładnej kwocie zadłużenia i zgodził się na taką formą spłaty – przy notariuszu.
Spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe wymagają wcześniejszej spłaty zadłużenia aby wystawić do notariusza wymagany dokument o niezaleganiu.
Kontakt z nami
Najszybciej skontaktować się z nami można telefonicznie. Spróbujemy już wtedy odpowiedzieć na pytania oraz spróbować wycenić wartość mieszkania. Powiemy ile mieszkanie jest warte i jaka jest nasza propozycja.
Kontakt telefoniczny lub mailowy
Podanie danych nieruchomości
Wycena orientacyjna
Złożenie oferty cenowej
Akceptacja propozycji
Akceptacja wstępnej propozycji cenowej podanej z zakresem maksymalnym, widełkami cenowymi, albo z dokładnością do 10.ooo PLN. Wycena wstępna zależy od wielu składników i opisu nieruchomości.
Przedstawienie ceny rynkowej
Propozycja cenowa z naszej strony
Akceptacja lub negocjacje
Umówienie oględzin mieszkania
Oględziny mieszkania
Jest to spotkanie w mieszkaniu które ma podlegać odkupowi. Chodzi o zweryfikowanie stanu w stosunku do opisu lub przysłanych fotografii. W trakcie spotkania omawiamy też i sprawdzamy zgromadzone dokumenty.
Oględziny mieszkania
Weryfikacja dokumentów
Lista kompletności dokumentacji
Ustalenie dogodnej daty spotkania w kancelarii
Podpisanie aktu i rozliczenie
We wspólnie ustalonym dniu i godzinie spotykamy się w kancelarii notarialnej. Podpisanie aktu powinno zająć nie więcej niż godzinę czasu. Akt jest standardowy i wcześniej pokazywany w formie draftu sprzedającym.
Sprawdzenie dokumentów
Przeczytanie aktu dla stron
Akceptacja podpisami
Wypłata należności
Skupujemy mieszkania zadłużone
Spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe wymagają wcześniejszej spłaty zadłużenia aby wystawić do notariusza wymagany dokument o niezaleganiu. Wtedy też podpisujemy porozumienie i spłacamy zadłużenie a kwota spłaconego zadłużenia staje się zadatkiem na poczet transakcji sprzedaży mieszkania. Jeśli więc sprzedający by się wycofał to zobligowany jest do spłaty podwójnej kwoty zadatku.
Dłużej zajmują rozliczenia z wierzycielami państwowymi jak Urząd Skarbowy albo ZUS. Ze względu na spłatę wymagana obecność właściciela nieruchomości lub jego pełnomocnictwo jeśli sam nie może lub nie potrafi ustalić właściwej kwoty spłaty od wierzyciela.
Możliwe są także negocjacje długu i jeśli się uda to umorzenie części odsetek ale pamiętać należy że umorzone odsetki karne podlegają opodatkowaniu przez US bo uznawane są jako przychód na PIT z poprzedniego roku kalendarzowego.